Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

РЖЕГОРЖ Франтішек

Чеський етнограф, дослідник українського народного побуту і (фольклору Галичини

Народився 16 грудня 1857 р. в с. Стежери поблизу м. Градець-Кралове (нині Чехія) в родині селянина. Після закінчення гімназії у 1877—1890 pp. жив у Галичині, де вивчав побут, звичаї, медицину українців (зокрема, гуцулів, бойків, лемків). Прихильник українського відродження. Автор близько 120 праць з цієї проблематики, друкованих у чеських збірниках та періодичних виданнях (»Календарик з народного життя бойків», »Русинське весілля лемків у Карпатах», »Народне лікування галицьких малорусів», »Гуцули», »З етнографічного

природознавства Галицької Русі»). Опублікував у чеській періодичній пресі та енциклопедичних виданнях велику кількість статей з українознавства, зокрема розвідки й матеріали про українське студентське товариство »Січ» у Відні, Руську видавничу спілку у Львові, 100-літній ювілей »Енеїди» 1. Котляревського, про І. Головацького, М. Шашкевича, відгук на видання творів Т. Шевченка.

Діяльність ученого високо цінував І. Франко. Зустрічався і листувався з І. Франком, М. Павликом, В. Шухевичем, О. Кобилянською, Є. Ярошинською. З особисто зібраних етнографом колекцій було створено окремий український відділ у Празькому промисловому музеї. Згодом колекція потрапила до етнографічного відділу Національного музею у Празі, де також зберігається українознавча бібліотека. 1890 р. музей подарував бібліотеці львівської »Просвіти» книжки, які зберігалися там із зазначенням його імені. Пізніше колекцію було передано бібліотеці Наукового товариства ім. Т. Шевченка. Помер 6 жовтня 1899 р. у Празі.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші