Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

СЕМЕНТОВСЬКИЙ Костянтин Максимович (літературний псевдонім — К. Калайденський)

Український етнограф, фольклорист і критик

Народився 1823 р. в с. Семеногірка (нині у складі с. Іркліїв Чорнобаївського району на Черкащині). У1839 р. закінчив Ніжинський фізико-математичний ліцей, служив у

канцелярії Чернігівського, а потім Полтавського і Харківського генерал-губернаторів.

У Харкові зблизився з Г. Квіткою-Основ’яненком, І. Срезневським, А. Метлинським, М. Костомаровим та іншими знавцями й аматорами української історії й етнографії, що значно вплинуло на його літературну долю. У 1843 р. в альманасі »Молодик» (Харків) надрукував опис святкових звичаїв на Слобожанщині, а також збірку святкових пісень. Перша велика праця К. Сементовського — »Очерки малороссийских поверий и обычаев, относящихся к праздникам». Проте вона стала лише початком більш об’ємного дослідження »Замечания по праздниках у малороссиян», надрукованого того самого року в журналі »Маяк» з доповненнями і зауваженнями І. Срезневського, А. Метлинського і М. Костомарова.

Статтею »Еще вот как думают областяне» К. Сементовський різко відгукнувся на негативне ставлення »Отечественных записок» до української мови й літератури.

У цей час виступив з критичним аналізом творів М. Костомарова »Переяславська ніч» (1843) і »Про історичне значення російської народної поезії» (1844).

Після смерті Г. Квітки опублікував у »Московитянине» його біографію (1843), яка стала важливим джерелом досліджень творчості й діяльності талановитого українського письменника.

У 1847 р. К. Сементовського було призначено чиновником особливих доручень при Орловському губернаторі. Продовжував наукову роботу: написав передмову до »Малоросійських і галицьких загадок» (1851), статтю »Про характерників і малоруські замовляння проти кулі» (у 1849 р. надіслана до Санкт-Петербурзького імператорського географічного товариства).

З 1858 р. К. Сементовський співробітничав у »Журналі для акціонерів», »Біржових відомостях». У 1865—1868 рр. публікував статті політичного й економічного змісту. Ранні праці К. Сементовського й нині привертають увагу дослідників.

Помер у 1902 р.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші