Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

СІЧИНСЬКИЙ (Сіцінський) Юхим (Евтим) Йосипович

Український історик, педагог, громадський діяч, православний священик

Народився 1859 р. в с. Мазники Летичівського повіту Подільської губернії в родині священика. Навчався у Кам’янець-Подільському духовному училищі, семінарії, Київській духовній академії. 1885 р. здобув ступінь кандидата богослов’я.

На формування наукових інтересів майбутнього дослідника вплинуло спілкування з В. Антоновичем, який залучив його до архівних пошуків та археологічних розвідок. У роки навчання з’явилися перші публікації Ю. Сочинського з історії та етнографи Поділля.

З 1889 р. проживав у Кам’янці-Подільському, був священиком. У 1892—1918 pp. — редактор »Подольских епархиальных ведомостей», »Православной Подолии», »Подолии» та інших періодичних видань. Організував археологічні дослідження Бакатського скельного монастиря. У 1903—1921 pp. очолив Подільське історико-археологічне товариство; був членом Московського археологічного товариства.

На початку XX ст. виходить друком низка праць Ю. Січинського: »Нариси історії Поділля», »Археологическая карта Подольской губернии», »Стародавні церкви Поділля», »Оборонні замки Західного Поділля XIV—XVIII ст.», »Кам’янецька фортеця». Науковий доробок ученого становить понад 180 розвідок і досліджень.

У1890—1922 pp. — засновник і розвідувач Кам’янець-Подільського історико-археологічного музею. Зібрав і подарував музею 20 тис. експонатів, серед яких — унікальні ікони, культові предмети, першодруки та рукописні книги. Розробив спеціальну програму з дослідження народних вишивок та писанок. Сам зібрав унікальну колекцію вишивок, колекція писанок не збереглася, проте в роботі »Пасхальные писанки» подано опис і класифікацію писанкових орнаментів та символіки.

У 1918 р. став приват-доцентом богословського факультету, того ж року створеного Українського державного університету (Кам’янець - Подільський).

З приходом радянської влади університет закрили, майно протоієрея Січинського — конфіскували. Сам він став хранителем музею.

У серпні 1929 р. Ю. Січинського було заарештовано, ймовірно, у справі СВУ, але через вісім місяців звільнено, а справу закрито. Працював у музейному містечку в Києві. 50-річчя наукової діяльності дослідника було урочисто відзначено у Празі та Львові. Згодом його звільнено з роботи.

1933 р. Ю. Січинський повернувся до Кам’янця-Подільського. 1937 р. 78-річного вченого знову заарештували, однак провину не змогли довести і незабаром звільнили.

Член Історичного товариства Нестора Літописця (з 1896), Наукового товариства ім. Т. Шевченка (з 1899).

Помер 7 грудня 1937 р. у Кам’янці-Подільському.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>