Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

СЛАВИНЕЦЬКИЙ Єпіфаній

Український і російський церковний діяч, філолог, педагог, письменник і перекладач

Народився на Київщині, рік народження невідомий. У 1632 р. закінчив Києво-Могилянську колегію і продовжив навчання за кордоном. Повернувшись в Україну, постригся в ченці і став викладачем Київського братського училища.

Є. Славинецький був високоосвіченою людиною. Вільно володів слов’янською, грецькою, латинською, польською та іншими мовами, читав в оригіналі Плутарха, Арістотеля, Бекона, праці з історії Персії, Бельгії, Нідерландів, Шотландії, Іспанії. У 1649 р. на прохання царя Олексія Михайловича до київського митрополита Сильвестра Косова надіслати вченого ченця він прибув до Москви. Патріарх Никон зробив його керівником патріаршого училища і головним правщиком рукописів богослужебних книг. Саме в цей час Є. Славинецький складає словник малозрозумілих слів Святого Письма. Його перу належить величезна кількість творів духовного і світського змісту, книжок з географії, історії, педагогіки, медицини, мовознавства, так званих канонів, греко-слов’яно-латинських та філологічних лексиконів. Він прочитав близько 60 проповідей, переклав з грецької мови Біблію, з латини — книгу А. Візалія »Про будову людського тіла» тощо. Завдяки перекладу Є. Славинецького наукової праці з географії І. Блеу на Русі вперше ознайомилися із системою М. Коперника. Є. Славинецький був обдарованим

поетом і музикантом, автором епічних пісень і псалмів (дві з них було знайдено разом із музикою: »Радуйся, радость твою воспіваю» і »Святії святителів»). Є. Славинецький — видатний гуманіст XVII ст., один із перших вітчизняних учених-ерудитів, який поєднав у собі універсальний інтелект з ідеологією монаха. Помер 20 листопада 1675 р. у Москві.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші