Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

СРЕБНИЦЬКИЙ Іван Панасович

Український історик, педагог

Народився 23 червня 1850 р. у дворянській сім’ї. У1868 р. _ закінчив із золотою медаллю Полтавську гімназію і вступив до Київського університету на історико-філологічний факультет, відділення слов’яно-російської філології.

У1872 р. закінчив університет із званням кандидата слов’яно-російської філології і рада університету затвердила його стипендіатом для підготовки до здобуття професорського звання на кафедрі російської історії. У 1873 р. дістав запрошення викладати історію в Ніжинському юридичному ліцеї. Пропозицію було прийнято. Однак у 1875 р. ліцей закрили і на його базі створили Історико-філологічний інститут кн. Безбородька.

Учений залишив Ніжин і певний час працював у Чернігівській гімназії. У 1876 р. був переведений до Ніжинської гімназії, у якій викладав історію та географію, а в 1877 р. — до Ніжинського історико-філологічного інституту. У серпні 1877 р. брав участь у роботі Археологічного з’їзду, на якому виступив із доповіддю »Сліди церковних братств у Східній Малоросії».

З 1883 р. у зв’язку з відкриттям в інституті історичного відділення І. Сребницький працював наставником — керівником студентів з історії та географії.

Виявляв глибокий інтерес до історії та освіти України. Написав 20 біографічних нарисів про педагогів і випускників Ніжинської вищої школи для книжки »Гимназия высших наук и лицей князя Безбородко» (1881), яку підготував М. Гербель.

Особливий інтерес учений виявив до спадщини М. Гоголя, брав активну участь у підготовці до відкриття в 1881 р. першого пам’ятника письменникові в Ніжині, опублікував кілька праць про його життя і творчість, ввів у науковий обіг нові документи про письменника.

І. Сребницький брав активну участь у роботі історико-філологічного товариства при Ніжинському інституті (1894). Його дослідження »К биографии Георгия Конисского» стало помітним внеском у літературознавство. Значний інтерес викликала розвідка вченого »Пушкин и русская история».

I. Сребницький продовжував дослідження з історії освіти в Україні, написав »Очерки из истории лицея кн. Безбородко» (1895).

Помер 22 жовтня 1903 р. в Ніжині.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші