Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

СТРЕЛЬСЬКИЙ В’ячеслав Ілліч

Український учений, відомий фахівець з джерелознавства, історичної хронології, геральдики, сфрагістики, художник

Народився 28 вересня 1910 р. в Курську в родині журналіста, краєзнавця і громадського діяча. У 1927 р. організував Курське губернське бюро юних краєзнавців і очолював його до 1930 р. Вчителював у сільській школі. У 1935 р. закінчив Московський історико-архівний інститут, був науковим працівником Миколаївського державного архіву, згодом — його директором. Водночас очолював кафедру історії Миколаївського педагогічного інституту.

У перших публікаціях розповів про боротьбу робітників Миколаївського суднобудівного заводу »Наваль» проти царату та діяльність Миколаївської ради робітничих депутатів у 1905 р. 1941 р. завершив кандидатську дисертацію (»З історії міста корабелів»). Коли почалася Велика Вітчизняна війна, став ополченцем. Згодом — робота в Омському архівному відділі, дослідження з історії Сибіру.

З 1944 р. очолював Центральний історичний архів УРСР у Києві, а з 1945 р. близько 40 років завідував кафедрою архівознавства та спеціальних історичних дисциплін Київського університету. Кандидатську дисертацію захистив у 1945 р., докторську — в 1963 р. Професором став 1965 р.

Автор понад 200 наукових праць. Відповідальний секретар »Наукових записок Київського університету» і »Вісника Київського університету» (серія історії). Серед його праць монографії та підручники: »Джерелознавство історії СРСР. Період Імперіалізму» (1958), »Основные принципы научной критики источников по истории СССР» (1961), »Теория и методика источниковедения истории СССР» (1976), »Основы научно-исследовательской работы студентов» (1981) та ін.

Підготував і видав серію брошур і статей про участь українського народу у вітчизняній війні 1812 р.

Був одним з організаторів Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, впродовж шести років очолював Київську міську організацію цього товариства. Брав участь у кількох міжнародних конгресах істориків, архівістів, читав лекції в університеті Сорбонни (Франція) та в Педагогічному інституті ім. Кирила і Мефодія (Болгарія). Як художник залишив близько 200 живописних полотен.

Помер 11 серпня 1983 р. в Києві.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші