Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

СВІДЗІНСЬКИЙ Володимир Юхимович

Український поет і перекладач

Народився 9 жовтня 1885 р. в с. Маянів Вінницької області в сім’ї псаломщика. Освіту здобував спочатку в Таврійській духовній бурсі та Кам’янець-Подільській духовній семінарії; закінчив економічний факультет Київського комерційного інституту. Працював у Вінниці економістом. У 1925 р. переїхав до Харкова, де працював у журналі »Червоний шлях» (з 1936 р. — »Літературний журнал»). Член Спілки письменників УРСР з 1936 р.

Перший вірш був надрукований в »Українській хаті». Перша збірка »Ліричні поезії» вийшла 1922 р. Вона засвідчила: в літературу прийшов поет великої ліричної сили. Друга збірка »Вересень» побачила світ 1927 р. Тут було вміщено переважно пейзажну лірику із своєрідною філософією природи. Вона зазнала негативної критики у пресі. Авторові закидали, що його твори »поза добою». Поета вабила філософія людського життя в образах природи, в належності природі.

Вершиною творчості В. Свідзінського стала збірка »Поезії» (1940), яка крім нових поезій містила і твори з попередніх книжок. З цієї збірки перед читачем постає людинолюб, життєлюб, який без підтекстів з лагідною простодушністю називає речі своїми іменами. Його поезії притаманна святість слова, громадянська гідність, естетичність переживання. Об’єктом зображення є не стільки окремі явища життя, скільки все життя як цілість, як людська доля, як гуманістична проблема і загадка буття.

Крім поетичної спадщини В. Свідзінський залишив по собі чимало перекладів з літератур народів СРСР, з французької, іспанської та польської. Йому належать переклади »Слова о полку Ігоревім» (один з найкращих), комедій Арістофана, творів Овідія, Гесіода.

Загинув восени 1941 р. під час евакуації з Харкова. Документальних підтверджень про його смерть не збереглося.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>