Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ТИМКІВСЬКИЙ Ілля Федорович

Український і російський педагог, письменник, філософ і освітній діяч

Народився 26липня 1773р. в м. Переяславі (нині Переяслав-Хмельницький Київської області) в родині поштмейстера. У 1789 р. закінчив Київську академію, у 1797 р. — Московський університет.

Працював у Міністерстві юстиції, де створив проект третейського совісного суду. І. Тимківському належать перші спроби систематизації законів (»Систематическое расположение законов российских», 1802).

Брав участь у заснуванні Харківського університету І з 1805 по 1811 р. працював у ньому професором юриспруденції. Водночас (1803—1811) був куратором Харківської шкільної округи, викладав цивільне та кримінальне право, закони й форму судо виробництва. В цей період написав працю з філософії права »О применении знаний к состоянию и целям государства» (1808), де розглянув закономірності розвитку суспільства і висловив думку, що форма державного правління народу не залежить від окремої людини чи групи людей, а визначається розвитком промисловості й освіти. У своїх поглядах учений спирається на ідеї французьких просвітників, зокрема теорії »природного права» і »суспільного договору». У Харкові вийшла праця »Опытный способ к философическому познанию российского языка» (1811). У 1818 р. І. Тимківського обрано повіреним суддею м. Глухова. З 1825 по 1838 р. — директор Новгород-Сіверської гімназії. Виступав за демократизацію освіти й виховання. Справив вплив на формування педагогічного і наукового світогляду К. Ушинського, який закінчив Новгород-Сіверську гімназію.

Людина освічена, талановита й діяльна, І. Тимківський пише та публікує праці різного напряму: літературно-публіцистичні (»Записки», 1852; »Судья и парадоксы», 1855), спогади (»Мое определение в службу, сказанное в частях. 1785—1799»), краєзнавчу та історичну роботу »Сборник материалов для исторической топографии Киева и его окрестностей».

Помер 27 лютого 1853 р. в с. Туранівка (нині Сумська область).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>