Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ЦЕЛЕВИЧ Юліан Андрійович

Український історик і педагог

Народився23 березня 1843 р. у с. Павелча (нині с. Павлівка Івано-Франківської області) в родині священика. У 1862—1868 рр. навчався у Львівському і Віденському університетах. З 1868 р. працював викладачем у гімназіях Львова й Станіслава. З 1878 р. — доктор філософії. У 1892 р. став головою Наукового товариства ім. Т. Шевченка. Автор наукових розвідок і статей з історії Галичини (»Опришки», 1897; »Історія Скиту Манявського», 1886; »Про Олексу Довбуша та єго попередників і наступників», 1882), в яких уперше в українській історіографії дослідив рух опришків, показав вплив церковної унії на історичний розвиток Галичини й Закарпаття, політику онімечування, що її проводив австрійський уряд щодо українського населення західноукраїнських земель.

Ю. Целевич — автор шкільних підручників та низки праць з історії Львова (»Облога міста Львова в р. 1672», 1883), про галицьке шкільництво (»Про нові польські шкільні закони: Практичний порадник», 1925).

Окремими виданнями вийшли праці »Житіє просвітителів славян святих рівноапостольних Кирила і Мефодія» (1881), »Віднова життя і відбудова майна просвітніх товариств» (1918). Почесний член »Просвіти».

Помер 24 грудня 1892 р. у Львові.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>