Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ВЕРЗИЛОВ Аркадій Васильович

Український історик, краєзнавець, археолог, громадський діяч

Народився 22 грудня 1867 р. у с. Ковчині на Чернігівщині у родині діловода судової палати. Закінчив Чернігівську гімназію. До наукової роботи прилучився ще навчаючись на історико-філологічному факультеті Київського університету, де його керівником був професор В. Антонович. Брав активну участь в археологічних розкопках у Чернігові. Після закінчення університету працював у Центральному архіві в Києві. Видав монографію »Очерки торговли Южной Руси в 1480—1569» (1898).

Повернувшись до Чернігова, став членом Губернської архівної комісії, брав активну участь у підготовці та проведенні XIV Археологічного з’їзду (1908), досліджував проблеми історії краю.

Брав участь у політичному і громадському житті міста: обіймав посади міського секретаря та міського голови, був членом чернігівської Громади та »Просвіти». 1917 р. очолив першу в Чернігові українську гімназію, а 1919 р. викладав історію України слухачам Чернігівського народного університету.

У 20-ті роки працював ученим секретарем Чернігівського наукового товариства, в комісіях Всеукраїнської академії наук, зокрема в комісії з укладання біографічного словника українських діячів.

Більшість праць ученого присвячено питанням історії Чернігівщини: »Уніатські архімандрити в Чернігові», »Найдавніший побут Чернігівської околиці», »Наукове життя в Чернігові (в 1914— 1924 рр.)». Написав змістовні спогади про В. Антоновича, М. Гру-шевського, біографічні нариси про М. Костомарова, Л. Глібова, М. Коцюбинського.

Помер 1931 р. у Чернігові.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші