Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ВІКУЛ Сергій Павлович

Український політичний діяч, публіцист, видавець

Народився 7 листопада 1890 р. у Вінниці у родині священика. Навчаючись у реальній школі, вступив до РСДРП. Восени 1905 р. його було заарештовано і виключено зі школи. Продовжив освіту у Петербурзі, де закінчив загальноосвітні курси і вступив на юридичний факультет університету.

У 1911 р. зблизився з українськими соціал-демократами. У 1916—1917 рр. редагував газету »Наше життя» — орган Петроградського комітету цієї партії. Улітку 1917 р. його було делеговано до Центральної ради, де він працював у редколегії »Робітничої газети».

У 1919 р. С. Вікул розійшовся з лінією ЦК УСДРП і виїхав до Німеччини, був одним із редакторів газети »Новый мир». У роки непу працював заступником завідувача прес-бюро Наркомату закордонних справ, референтом представництва України у Польщі, редактором українсько-американського видавництва у Берліні »Космос». Як член Закордонного бюро допомоги (ЗБН) і один з редакторів журналу »Наша правда» постійно підтримував зв’язки з КПЗУ.

Повернувшись 1928 р. на батьківщину, був членом Колегії ЦСУ УРСР, заступником директора Інституту марксизму-ленінізму. 1930 р. перейшов на видавничу роботу.

У травні 1933 р. С. Вікула за звинуваченням в »участі у контрреволюційній націоналістичній організації» було заарештовано й засуджено до 10 років позбавлення волі. На Соловках, де він відбував покарання, 9 жовтня 1937 р. його засудили до найвищої міри. 1 листопада 1937 р. в Карелії вирок було виконано. Реабілітований у 1992 р.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші