Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ЇЖАКЕВИЧ Іван Сидорович

Український живописець і графік

Народився 18 січня 1864 р. в с. Вишнопіль (нині Тальнівського району Черкаської області). У1876— 1882 рр. навчався в Лаврській іконописній майстерні, 1882—1884 рр. — у Київській малювальній школі М. Мурашка. Закінчив Петербурзьку Академію мистецтв (1888). Працював у галузі станкового і монументального живопису, книжкової ілюстрації. З 90-х років XIX ст. у російських ілюстрованих журналах »Живописное обозрение», »Всемирная иллюстрация», »Нива» та інших уміщував малюнки з життя, побуту та історичного минулого українського народу. В 1893—1898 pp. виконав ілюстрації до творів Т. Шевченка »Причинна», »Гайдамаки», »Катерина» та інших українських письменників.

Автор картини »Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь» (1907), творів на теми минулого України (»Привели до пана», »Торг кріпаками», »На панщину», всі — 1926—1928). Протягом усієї творчості неодноразово звертався до образів Т. Шевченка, героїв його творів (»Перебендя», 1933—1934; »Мені тринадцятий минало...», 1935; »Повстання гайдамаків», 1939; цикл ілюстрацій до ювілейного видання »Кобзаря», 1940; »Катерина», 1952 та ін.); ілюстрації до творів: Лесі Українки »Лісова пісня», М. Коцюбинського »Fata моргана», І. Франка »Бориславські оповідання» (всі 1937), Г. Квітки-Основ’яненка »Пан Халявський» (1941), І. Котляревського »Енеїда», »Наталка Полтавка», »Москаль-чарівник» (усі — в співавторстві з Ф. Коновалкжом, 1950).

Брав участь у реставрації та поновленні фресок Кирилівської церкви в Києві, трапезної Києво-Печерської лаври. Розписував церкву Всіх Святих над Економічною брамою Києво-Печерської лаври.

Кращі твори зберігаються в Київському музеї Т. Шевченка. Народний художник УРСР (з 1951).

Помер 19 січня 1962 р. в Києві.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші