Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ЗАКЛИНСЬКИЙ Корнило Гнатович

Український історик, етнограф, письменник

Народився 18 червня 1857 р. в с. Маріампіль (нині — Маринопіль Галицького району Івано-Франківської області). Закінчив Львівський університет. Працював у Львівській академічній гімназії.

К. Заклинський пробував свої сили у прозі. В опублікованих оповіданнях »Домарчук» (1878), »Федиха» (1880), »Дві вдови» (1880), які написані на живому, конкретному матеріалі, порушував переважно питання виховання.

К. Заклинський цікавився етнографією, фольклором. Йому належать історичні, історико-літературознавчі праці »Йосиф Годермадський, іменований єпископ Мункацький, і плани Петра Великого щодо Північної Угорщини», »Літопис Хмельницька», »Зносини цісаря Рудольфа II з козаками і їх участь у війні російсько-турецькій 1592—1594 рр.», які були надруковані у журналі »Зоря». Записував галицький фольклор — опублікований в »Етнографічному збірнику» (т. 36, 1914) й збірнику »Колядки та щедрівки» (1965).

К. Заклинський прожив усього 27 років та залишив багато праць, які ще й досі не відомі читачам (»Якого роду і народності був Михайло Хмельницький, отець гетьмана, і історія Богдана Хмельницького від єго молодих літ аж до спору з Чаплинським», »Про німих і живих свідків руської бувальщини», »Письмо до академіків», » Семен Ковцуняк, війт з Ковалівки», »Про Т. Шевченка», »Михайло Максимович і його заслуги для української літератури», »Павло Полуботок», »Історія нападу татарів на наддністрянське Підгір’я 1594 р.», »Критичний розгляд українського альманаха »Лука»).

Помер 13 лютого 1884 р. у Львові.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>