Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ЗАКЛИНСЬКИЙ Леонід Гнатович

Громадський та літературний діяч

Народився 1850 р. в с. Маріампіль (нині Маринопіль Галицького району Івано-Франківської області). Після переїзду сім’ї до Станіслава вступив до гімназії. На цей час припадає початок його активної просвітницької та культурно-громадської діяльності. Він переклав для українського театру польську комедію »Радники пана радника», брав участь у виданні віршів Ю. Федьковича, писав статті до »Діла», »Батьківщини», історичні та етнографічні нариси й етюди.

Л. Заклинський був активним членом Станіславської Громади, а згодом — її головою, упродовж тривалого часу поєднуючи цю посаду з обов’язками секретаря. Ядро Громади постійно вело пропагандистсько-агітаційну роботу, поширювало серед населення популярні видання »Просвіти». У 1870—1877 рр. Громада постійно листувалася з такими самими угрупованнями в Бережанах, Самборі, Тернополі.

Після закінчення гімназії у 1871 р. Л. Заклинський був зарахований рядовим піхотного полку у м. Шегедин (Угорщина). Завдяки доброму знанню німецької мови став писарем у канцелярії, викладав у школі підофіцерів. В армії розповсюджував українські книжки, організував при полку бібліотеку для жовнірів.

Демобілізувавшись 1874 р., Л. Заклинський вступив до Львівського університету, де студіював класичну філологію й поринув у вир громадського та культурницького життя. У 1877 р. за цю діяльність його було заарештовано, однак за браком доказів після тримісячного ув’язнення звільнено.

Л. Заклинський проводив активну просвітницьку роботу серед селян. Через це йому неодноразово відмовляли у посаді гімназіального вчителя. Тільки 1888 р. крайова шкільна рада знайшла місце в польській класичній гімназії у м. Ясло. Після року вчителювання він переїхав до Кракова, готувався до вчительського іспиту при університеті, однак через хворобу повернувся до Станіслава.

Помер 9 квітня 1890 р.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші