Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ЗАКЛИНСЬКИЙ Ростислав Романович (псевдоніми: Славко 3., В’юн, Юн В., Р. З.таін.)

Український педагог, публіцист, літературознавець та фольклорист

Народився 20 жовтня 1887 р. в м. Станіславі (нині Івано-Франківськ). Навчався у Львівському, а згодом Віденському університетах (закінчив 1914 p.). Доктор права з 1918 р.

Працював у редакції газети »Громадський голос» (з 1910), потім у бібліотеці НТШ, 1913—1918 pp. редагував журнал

»Шляхи», влітку 1918 — в адвокатській канцелярії Льва Бачинського в Станіславі. В цей час активно працював як публіцист, діяч Української радикальної партії (з 1919 р. очолював її друкований орган — газету »Народ»).

Упродовж 1921—1924 рр. обіймав посади наукового співробітника, викладача Кам’янець-Подільського інституту народної освіти. У 1924—1929 рр. викладав у київських сільськогосподарському та художньому інститутах, був директором Історичного музею. У 1933 р. переїздить до Харкова, де працює редактором Видавництва літератури й мистецтва, старшим науковим співробітником Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка й директором Музею Т. Г. Шевченка при цьому ж інституті.

У цьому самому році за фальшивими доносами Р. Заклинського без суду і слідства було вислано до Сибіру, згодом переведено до Карелії, Середньої Азії. Документи про університетську освіту загубилися, і він вступив на заочне відділення Самаркандського учительського інституту. У 1941 р. одержав диплом.

З 1948 по 1956 р. Р. Заклинський вчителював у селах на Станіславщині, з 1957 р. — у Львові. Це період плідної літературознавчої, історико-народознавчої праці. Написав низку статей та есе про творчість Ю. Федьковича, Лесі Українки, М. Бажана та інших письменників, більшість з яких залишилася в архівах.

Друкувався в газетах »Життє» (Львів), »Вісті» (Умань), журналах »Ілюстрована Україна», »Західна Україна» та інших виданнях. Належав до письменницької організації »Західна Україна».

Автор оповідань: »На Володимирській горі у Києві» (1912), »Бомби, утеча» (1916), »З життя Галицького червоного полку» (1921) та ін.

Наприкінці 50-х років Р. Заклинський записував фольклор, переважно пісенні форми.

Майже до останніх днів життя Р. Заклинський вів ділове листування з багатьма літературними, громадськими і культурними діячами. Велике за своїм соціально-історичним, естетичним значенням та обсягом листування ще чекає на дослідників.

Помер 18 вересня 1974 р. у Львові.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші