Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ЗЕНЬКІВСЬКИЙ Василь Васильович

Український філософ, педагог, богослов

Народився 4 липня 1881 р. у Проскурові (нині м. Хмельницький). Закінчив історико-філологічний факультет Київського університету і був залишений у ньому для підготовки до професорського звання. Викладав філософську пропедевтику в гімназіях Києва, на Вищих жіночих курсах, у Фребелівському педагогічному жіночому інституті. Був директором Київського інституту дошкільного виховання. Упродовж 1913—1914 рр. перебував у науковому відрядженні в Німеччині та Італії. 3 1915 р. — професор кафедри філософії Київського університету. Активний учасник релігійно-філософського та науково-філософського товариств у Києві.

В. Зеньківський був міністром віросповідань в уряді гетьмана Скоропадського 1919 р. емігрував до Югославії. У 1920— 1923 рр. обіймав посаду професора філософії та богослов’я Белградського університету, в 1923—1926 рр. — директора Вищого педагогічного інституту в Празі, де очолював кафедру експериментальної та дитячої психології, а з 1927 — професора філософії та психології Свято-Сергієвського православного богословського інституту в Парижі. 1942 р. прийняв сан священика.

Головні праці: »Проблема психической причинности» (1914), »Психология детства» (1923), »Русские мыслители и Европа» (1926), »Проблема воспитания в свете христианской антропологии» (1934), »Основы христианской философии» (в 2 т., 1961— 1964), »Апологетика» (1959), »Н. В. Гоголь» (1961). В. Зеньківський — автор низки статей з проблем християнської антропології та космології, зокрема: »Иерархическая структура души», »Религиозный опыт», »Проблема космоса в христианстве», »Об образе Бога в человеке», надрукованих у журналах »Путь», »Научные труды Русского народного университета» та ін. Працюючи в Києві, здійснив філософський аналіз тогочасних психологічних теорій і понять: причинності, психологічної активності, свободи волі. Його »История русской философии» (у 2 т.,

1948—1950) — перше фундаментальне дослідження російської філософії в її історичній послідовності та діалектичній єдності. Особливість методу історико-філософського дослідження В. Зеньківського полягає у з’ясуванні теми, яка є визначальною у творчості будь-якого мислителя, та інтуїції або висхідних принципів, які спрямовували творчість.

Помер 5 серпня 1962 р. у Парижі.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші