Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ЗІБЕР Микола Іванович

Український економіст, соціолог, громадський діяч

Народився 22 березня 1844р.ум. Судак (нині Автономна Республіка Крим). Закінчив юридичний факультет Київського університету (1866). У 1871 р. захистив дисертацію на тему »Теорія цінності і капіталу Д. Рікардо у зв’язку з пізнішими доповненнями і роз’ясненнями». Дисертація привернула увагу багатьох спеціалістів. Здобув звання магістра політичної економії.

У1873—1875 рр., працював доцентом, потім професором політичної економії та статистики Київського університету. Підтримував дружні зв’язки з М. Драгомановим.

Член київської Громади і Південно-Західного відділу Російського географічного товариства, один з організаторів кооперативного руху в Україні.

У 1875 р. на знак протесту проти запровадження в університеті диктаторського режиму і насильницької русифікації викладання подав у відставку і виїхав до Швейцарії. За кордоном підтримував тісні зв’язки з діячами визвольного і революційного руху України та Росії, співпрацював зі збірником »Громада», який видавав у Женеві М. Драгоманов, з віденською »Січчю», журналами »Знання», »Слово» і »Вісник Європи». Друкував статті з проблем економічного вчення Д. Рікардо і К. Маркса, які використав у другому виданні своєї дисертації. В праці »Давид Рікардо і Карл Маркс в їх суспільно-економічних дослідженнях» (1885) обстоював ідеї дрібнобуржуазного реформаторства, вважаючи, що перехід від капіталізму до нового ладу може відбутися через мирний розвиток кооперативного руху. Автор праць — »Теорія цінності Д. Рікардо» (1871) та »Нариси первісної економічної культури» (1883), в якій систематизував і критично переосмислив історію общинного землеволодіння у стародавніх народів.

Помер 10 травня 1888 р. Похований у Ялті.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші